دات نت نیوک
چهارشنبه 26 مرداد 1401
تاریخ انتشار: شنبه 24 اردیبهشت 1401
ابلاغ آیین‌نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق

  ابلاغ آیین‌نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق

امتیاز: Article Rating

صنعت برق به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های کشور مأموریت دارد برق مورد نیاز مشترکین را با رعايت الزاماتی چون تأمین پايدار انرژی با حفظ مؤلفه‌های کیفیت، افزایش مستمر بهره‌وري از طريق بهبود و ارتقاءكيفي کالا و تجهیزات، ملاحظات زيست محيطي، بهداشت کار و ایمنی (HSE) و اقتصادی نمودن هزینه‌های تأمين انرژی برق تأمین نماید.

 با عنایت به الزامات فوق‌الذكر، توجه دقیق به كيفيت كالا و تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق ضروری است، تا برق كه كالایی حياتی و ارزشمند در سبد كالای ملی است منطبق بر استانداردهای روز دنيا به دست مصرف‌كنندگان برسد.

با توّجه به‌ضرورت و اهمیّت این‌موضوع، ابلاغ آئین‌نامه" احراز صلاحيّت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق"، گامی ارزشمند و موثّر در ارتقاء کیفیّت در صنعت تولید نیروی برق حرارتی محسوب می‌گردد.

 آئین‌نامه مذکور فرآیند ارزیابی صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی  صنعت تولید نیروی برق را تبیین نموده ‌است که با نظارت شورای تخصصی ارزیابی صلاحیّت تأمین‌کنندگان کالاها و تجهیزات صنعت تولید نیروی برق حرارتی و با پیگیری حوزه بازرسی و نظارت بر انجام استانداردهای صنعت برق در مرکز آزمون بازرسی و استاندارد نیرو(مرکز آبانیرو) به‌منظور شفاف‌سازی، تسهيل و رعايت استانداردها در تأمین‌كالا و تجهیزات، در دستورکار شورای مذکور قرار گرفت و تدوین گردید.

آئین‌نامه پس از طی مراحل تأیید، توسط مدیر عامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به‌واحدهای ذی‌ربط شامل شرکت‌های‌ زیرمجموعه، سازندگان و تولیدکنندگان، مشاوران و پژوهشگاه‌نیرو ابلاغ گردید.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ابلاغ آیین‌نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق
فایل های پیوستی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: