دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
تاریخ انتشار: چهارشنبه 07 اسفند 1398
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق راه‌اندازی شد

  شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق راه‌اندازی شد

امتیاز: Article Rating

شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با بیش از 250 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی توسط دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی، مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو)، به آدرس اینترنتی labsent.abaniroo.ir راه‌اندازی شد.
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق به منظور ارایه دستاوردها و همچنین ارایه توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی را برنامه‌ریزی کرده و اجرا خواهد نمود.
پایه و اساس پیشرفت و دست‌یابی به فناوری‌های جدید، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققین به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند. در کشور ما با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه‌های مختلف، همواره، محققین با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده‌اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است. یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاه‌های صنعت برق کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است. به همین منظور، شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، توسط دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی، مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو)، فعالیت خود را آغاز نمود.
شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق، پلتفرم به اشتراک‌گذاری دستگاه‌ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است. باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق نیز برای تسهیل در دریافت خدمات ایجاد شده است.
دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی، پژوهشی و آموزشی است. این شبکه علاوه ‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده، فعالیت نمایند.
اهداف شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق عبارتند از:

  • بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌ صنعت برق و انرژی
  • تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی
  • جمع‌آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاه‌های صنعت برق در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)
  • ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب
  • استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد
  • کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور
اشتراک گذاری
تصاویر
  • شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق راه‌اندازی شد
  • شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق راه‌اندازی شد
  • شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق راه‌اندازی شد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: