دات نت نیوک
شنبه 10 اسفند 1398
تاریخ انتشار: دوشنبه 30 دی 1398
برای نخستین بار در کشور، اجرای آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر

  برای نخستین بار در کشور، اجرای آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر

امتیاز: Article Rating

به گزارش دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی (مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو))، برای نخستین بار در کشور آزمون‌های صدور تاییدیه مطابقت با استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر به مدت سه روز در آزمایشگاه مرجع انجام شد.
در پی ماموریت ویژه ریاست محترم جمهوری به وزارت نیرو مبنی بر استفاده از فناوری های نوین در برق رسانی به عشایر کوچ‌رو، برق رسانی به 64 هزار خانوار عشایر فاقد برق در دستور کار مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر قرار گرفت. در ادامه در پی تدوین دستورالعمل اجرایی سیستم‌های قابل حمل خورشیدی و فراخوان جهت ساخت سیستم‌های مذکور از سوی تولیدکنندگان داخل طی دوسال گذشته، با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد پژوهشگاه نیرو (آبانیرو) و در حضور کارشناسان طرح جامع آزمایشگاه‌های حوزه تخصصی انرژی‌های تجدیدپذیر این دفتر، نخستین مرحله فرایند آزمون دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت‌های داخلی انجام شد.
گفتنی است شرکت‌های سازنده پس از اخذ تاییدیه مطابقت با استانداردهای تولید امکان حضور در مناقصات دفتر برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر را خواهند داشت.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برای نخستین بار در کشور، اجرای آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: