دات نت نیوک
جمعه 08 مهر 1401
معرفی طرح
‌ معرفی فعالیت‌های طرح
‌‌آزمایشگاه‌های مرتبط با طرح
‌معرفی مجری طرح‌
‌ معرفی اعضای کمیته راهبری ‌
معرفی پروژه‌های طرح ‌
برنامه زمانبندی طرح ‌
آخرین اخبار طرح ‌
  • عقد تفاهم‌ نامه با آزمایشگاه‌های شرکت صنایع مخابراتی ایران

در راستای هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی، استفاده بهینه از امکانات موجود جهت ارائه خدمات علمی _ آزمایشگاهی و تسهیل در دسترسی صنایع و پژوهشگران به خدمات مطلوب آزمایشگاهی در حوزه صنعت برق، پنج تفاهم‌نامه‌ی‌ همکاری بین شبکه آزمایشگاهی صنعت برق و آزمایشگاه‌های متقاضی منعقد شد. دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی در مرکز آزمون، بازرسی، استانداردهای نیرو(آبانیرو)، با ایجاد و راه‌اندازی شبکه آزمایشگاهی صنعت برق، با بیش از 250 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی، فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی را به منظور ارایه دستاوردها و همچنین ارایه توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، در این دفتر برنامه‌ریزی و اجرا نموده است. بر اساس این گزارش، دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی در جهت تحقق اهداف بلند مدت خود در راستای دستیابی به بهبود کیفی و افزایش کمّی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌ صنعت برق و تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، تفاهم‌نامه‌های‌ همکاری بین شبکه آزمایشگاهی صنعت برق و آزمایشگاه‌های متقاضی همکار منعقد نموده است.

در این راستا، تفاهم‌نامه‌ همکاری بين شبکه آزمایشگاهی صنعت برق از يك طرف و آزمایشگاه‌های شرکت صنایع مخابراتی ایران به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه‌ که در پژوهشگاه نیرو امضا شد، دو طرف در زمینه هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی، استفاده بهینه از امکانات موجود جهت ارائه خدمات علمی_ آزمایشگاهی و تسهیل در دسترسی صنایع و پژوهشگران به خدمات مطلوب آزمایشگاهی در حوزه صنعت برق، همکاری خواهند کرد.

 

  • برای نخستین بار در کشور؛ آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل در پژوهشگاه نیرو انجام شد

در پی ماموریت ویژه ریاست جمهوری به وزارت نیرو مبنی بر استفاده از فناوری‌های نوین در برق رسانی به عشایر کوچ‌رو، برق رسانی به 64 هزار خانوار عشایر فاقد برق در دستور کار مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو به نقل از دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی (مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو))، برای نخستین بار در کشور آزمون‌های صدور تاییدیه مطابقت با استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر در آزمایشگاه مرجع پژوهشگاه نیرو انجام می‌گیرد.

در ادامه در پی تدوین دستورالعمل اجرایی سیستم‌های قابل حمل خورشیدی و فراخوان جهت ساخت سیستم‌های مذکور از سوی تولیدکنندگان داخل طی دوسال گذشته، با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد پژوهشگاه نیرو (آبانیرو) و در حضور کارشناسان طرح جامع آزمایشگاه‌های حوزه تخصصی انرژی‌های تجدیدپذیر این دفتر، نخستین مرحله فرایند آزمون دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت‌های داخلی انجام شد.

گفتنی است شرکت‌های سازنده پس از انجام و تایید آزمون های نوعی، استقرار سیستم کنترل کیفیت و اخذ تاییدیه مطابقت با استانداردهای تولید امکان حضور در مناقصات دفتر برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر را خواهند داشت.