دات نت نیوک
چهارشنبه 26 مرداد 1401

معرفی

مدیریت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی

مدیریت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی عهده‌دار نظارت بر ارتقاء سطح کیفی کالاها و تجهیزات در راستای تأمین نیازهای این صنعت می‌باشد. در این نهاد مدیریت نظامات کیفی بر اساس استانداردهای معتبر و بین‌المللی بازرسی، نظارت و پایش بنا نهاده می‌شوند. پایبندی به اخلاق حرفه‌ای، رعایت بی‌طرفی، استقلال در بازرسی‌ها و نظارت‌ها، استقرار دیدگاه‌های فرآیندی، استمرار در بهبود، پایش روش‌های نوین بازرسی از اهم موارد و ویژگی‌هایی هستند که در این مدیریت، تحقق آنها باید در اولویت و کانون توجه قرار گیرند. مدیریت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی، شبکه‌ای توانمند از بازرسین مستقل را شکل خواهد داد تا فرآیندهای بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی را در سراسر کشور مبتنی بر روش‌های علمی و فنی با استقلال و بی‌طرفی ارائه نماید.

 

اهداف

مدیریت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی
  • اشاعه خدمات بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی
  • توسعه ظرفیت فنی و مهندسی در زمینه بازرسی، نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی
  • ارتقاء سیستم‌های بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها در بخش کنترل و تضمین کیفیت
  • شبکه‌سازی ظرفیت‌های بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها در قالب شبکه‌ای از بازرسان واجد صلاحیت
  • طرح‌ریزی و استقرار نظام یکپارچه مدیریت اطلاعات در حوزه بازرسی
  • طرح‌ریزی و استقرار نظام ارائه خدمات دبیرخانه‌ای حوزه بازرسی
  • برقراری ارتباط با مراکز بازرسی و نظارت در خارج از کشور جهت انتقال تجربیات و بهره‌گیری از دانش به‌روز این حوزه
  • استقرار قوانین و مقررات و مشارکت در تدوین استانداردهای جدید در حوزه بازرسی و نظارت

مأموریت‌های

مدیریت بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت برق و انرژی

این مدیریت با بهره‌گیری از دانش و تجربه خبرگان صنعت برق و انرژی و با استفاده از توان مهندسی متخصصین داخل و خارج از کشور مأموریت دارد تا ظرفیت‌ها و فرصت‌های علمی و فنی را در زمینه بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها ارتقاء دهد. مأموریت آرمانی این دفتر استقرار فرآیندهای نظام بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها در مراحل طراحی، ساخت، خرید و تأمین کالاها و تجهیزات با هدف کنترل و تضمین کیفیت در سطح استانداردهای معتبر و بین‌المللی است.

 

 

 

پروژه‌های در دست انجام

در راستای دستیابی به سطح کیفی مطلوب کالاها، تجهیزات و خدمات مورد استفاده در صنعت برق کشور، لازم است کلیه فعالیت‌های بازرسی مرتبط با آنها عملیاتی گردند که در این راستا، ارزیابی مستمر و سرزده شرکت‌های بازرسی و تأمین‌کنندگان کالاها و تجهیزات تخصصی صنعت برق، بازرسی خط تولید به لحاظ استقرار سیستم کنترل کیفیت و نمونه برداری از خط تولید در راستای افزایش کیفیت و بازدهی، در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.

 
ردیف عنوان مدیر پروژه کارفرما
1 دبیرخانه شورای تخصصی ارزیابی صلاحیت تأمین‌کنندگان کالاها و تجهیزات تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعظم باجقلی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی
2 خدمات دبیرخانه ای ارزیابی صلاحیت شرکت های خدمات تعمیرات اساسی نیروگاهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعظم باجقلی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی